11-12 Temmuz 2016 tarihleri arasında Uganda’nın başkenti Kampala’da Gerçekleştirilen Türkiye-Uganda

11-12 Temmuz 2016 tarihleri arasında Uganda’nın başkenti Kampala’da Gerçekleştirilen Türkiye-Uganda Arasında Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması Müzakereleri Neticesinde Anlaşma Metni Parafe Edildi.

Türkiye Cumhuriyeti ile Uganda Cumhuriyeti arasında akdedilmesi öngörülen Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşmasına ilişkin müzakereler 11-12 Temmuz 2016 tarihleri arasında Uganda’nın başkenti Kampala’da gerçekleştirildi.

Türkiye adına Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Yıldırım BOZBIYIK, Uganda  adına ise Uganda Maliye Bakanlığı Ekonomik İşler Direktörü Sayın Lawrence KİİZA başkanlığında yürütülen müzakerelere Genel Müdürlüğümüzden de Uluslararası İlişkiler ve Vergi Anlaşmaları Dairesi Başkanı Mustafa Cemil KARA katıldı. Müzakereler neticesinde anlaşma metni ve eki protokol, üzerinde uzlaşmaya varılarak parafe edildi.

Anlaşmanın imzalanarak yürürlüğe girmesi, küresel yatırımcı ve girişimciler adına vergisel açıdan öngörülebilirliği artırma ve güveni pekiştirmeye yardımcı olarak iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunacaktır.