OECD’nin 1 Numaralı Vergi Anlaşmaları ve İlgili Sorunlar Çalışma Grubu’nun 103 üncü Toplantısı

Açıklama: C:\Users\Betul\Pictures\20160913_130615 (2).jpg

 

OECD’nin 1 Numaralı Vergi Anlaşmaları ve İlgili Sorunlar Çalışma Grubu’nun 103 üncü Toplantısı 19-23 Eylül 2016 tarihleri arasında Paris’te gerçekleştirildi.

 

OECD’nin 1 Numaralı Vergi Anlaşmaları ve İlgili Sorunlar Çalışma Grubu’nun 103 üncü Toplantısı 19-23 Eylül 2016 tarihleri arasında Paris’te gerçekleştirildi. Toplantıya, Genel Müdürlüğümüz Uluslararası İlişkiler ve Vergi Anlaşmaları Daire Başkanlığı’ndan Maliye Uzmanı Betül AKSAKAL katıldı.

Toplantıda, BEPS Eylem Planı’nın 6 Numaralı Anlaşma Suistimalinin Önlenmesi, 7 Numaralı Daimi İşyeri Statüsünden Suni Kaçınmayı Önleme ve 14 Numaralı Uyuşmazlık Çözüm Mekanizmalarının Daha Etkili Hale Getirilmesi eylem maddeleri kapsamında devam eden çalışmalara ilişkin gündem maddeleri, daha önce gerçekleştirilen toplantılar ve çalışmalar neticesinde şekillenen metinler çerçevesinde tartışıldı. Çoğu konuda tam bir konsensus sağlanamadı. Sekreterya tarafından yazılı görüşlerin iletilebileceği bilgisi de verilerek; söz konusu hususların Şubat ayında düzenlenecek olan WP1 toplantısında tekrar ele alınacağı ifade edildi.